Що робити з кредитом, якщо банк збанкрутував

Коли банк надає позичальник певну суму грошей в кредит, з часом можуть виникнути деякі труднощі, з якими може зіткнутися кожен. Діяльність усіх банківських та інших кредитних установ регулюється державою, яка має право відкликати ліцензію. Також часто відбуваються ситуації, коли банки лопаються, стають банкрутами. Тоді позичальники сподіваються на те, що кредитні кошти можливо вже не повертати. Однак стабільна правова та економічна системи не дозволяють привласнити грошові кошти збанкрутілих кредиторів.


Що ж робити з невиплаченими боргами за автомобілі, житло або по кредитних картах?

Що робити з кредитом, якщо банк збанкрутував

Перш за все, необхідно підбирати надійне і безпечне банківську установу, щоб не потрапити в складну ситуацію, пов'язану з можливою ліквідацією організації. Основним критерієм відбору банку, який зарекомендував себе з позитивного боку на фінансово-кредитному ринку, є вивчення рейтингу по ряду показників (процентних ставок, строків надання кредиту, тривалість роботи в країні, відгуки клієнтів, ін.).

Зробивши вибір банківської установи, перед підписанням договору слід ознайомитися з усіма нюансами, упевнитися в стабільному фінансовому становищі організації. Підписавши необхідні документи, необхідно знати, що, в будь-якому випадку, все позикові кошти потрібно буде повернути в термін певного банку або його правонаступника.

Як дізнатися про банкрутство банку?

Державою регулюється фінансове становище банківських установ за допомогою надання ними щорічної звітності. Банкрутом вважають ті банки, які недоотримують прибуток внаслідок перевищення статті витрат над доходами. Виділяють п'ять видів банкрутства, які визначаються ступенем кризового становища. Перша, більш м'яка ступінь - відгук ліцензії. Остання ступінь настає в разі визнання судом фінансову організацію банкрутом. Після цього починається процедура санації, яка намагається стабілізувати становище компанії. Якщо тривала санація не відновлює нормальну діяльність банку, тоді призначається ліквідатор, якому передаються всі права і майно. При передачі вкладів і кредитів клієнтів іншим організаціям, з'являються проблеми з їх поверненням згідно з новими пред'явленими умовами. Повернення кредитів є обов'язковим для кожного клієнта, причому в прискореному режимі і по іншим відсотковими ставками.Дізнатися про те, що сталося або наближається банкрутство можливо за такими ознаками. Якщо організація перестала видавати нові кредити, готівкові кошти в банкоматах, обмежила видачу коштів через каси, скоротила режим роботи і кількість співробітників, збільшилася кількість бажаючих достроково забрати депозити, розміщена інформація про швидке закриття банку в ЗМІ - це говорить про наближення проблемах, пов'язаних з діяльністю банку.

Що робити з кредитом, якщо стало відомо про банкрутство банку?

Якщо стало відомо і офіційно підтверджено про ліквідацію банку, а також повністю передані права іншої фінансової установи, необхідно негайно звернутися в нову компанію за інформацією щодо умов повернення кредитних коштів. Бувають ситуації, коли збанкрутілий банк вимагає дострокового погашення позики, пропонуючи знижені процентні ставки і списання наявних штрафних санкцій. При наявності можливості повністю погасити кредит, краще виплатити всю суму, щоб уникнути майбутніх проблем з новим банком. Однак при відсутності такої можливості банківські установи не мають права примусово стягнути суму боргу, якщо умови договору не були порушені. Ставши клієнтів нового банку, необхідно переподпісать кредитний договір, в якому повинні бути змінені лише реквізити кредитодавця. У разі зміни умов договору, які не задовольняють потреби клієнта, він має право не підписувати його. Банк, в свою чергу, зобов'язаний надати кредитний договір з попередніми умовами.

Таким чином, взявши кредит на будь-які цілі, позичальник змушений буде повернути кошти банку в повному розмірі, незалежно від того, стала фінансова організація банкрутом чи ні. При передачі майнових прав та фінансових обов'язків компанії-правонаступник клієнт зобов'язаний повернути кредитні кошти йому в обумовлений час.

Існують також компанії, які перекуповують права на кредити. В даному випадку борг позичальника буде погашений компанією. При виплаті щомісячних платежів позичальник, грошові кошти будуть надходити на рахунок перекупника, а позичальник не звільняється від виплати свого основного боргу.
Так чи інакше, взявши кредит, позичальник повинен знати, з якими труднощами можливо зіткнутися при раптової ліквідації та банкрутстві банку, бути готовим до погашення боргу за будь-яких фінансових обставин.

Новини кредитування:Схожі статті